• Nowy

Hobby 2000 72036 1:72 TBM-3E / A.S. 4 Avenger

69,10 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

opis produktu:

Hobby 2000 72036 1:72 TBM-3E / A.S. 4 Avenger

Grumman TBF Avenger to amerykański bombowiec torpedowy opracowany początkowo dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i Korpusu Piechoty Morskiej, a następnie używany przez kilka służb lotniczych i morskich na całym świecie.

Avenger wszedł do służby w USA w 1942 roku i po raz pierwszy wziął udział w bitwie o Midway. Mimo utraty pięciu z sześciu Avengerów w swoim debiucie bojowym, przetrwał w służbie, stając się najskuteczniejszym i najszerzej stosowanym bombowcem torpedowym II wojny światowej, współodpowiedzialnym za zatopienie superpancerników Yamato i Musashi (jedynych okrętów tego typu zatopionych wyłącznie przez amerykańskie samoloty w trakcie lotu). W sumie przypisuje się mu zatopienie 30 okrętów podwodnych. Znacznie zmodyfikowany po wojnie, pozostawał w użyciu aż do lat 60.

W pudełku znajdziesz :

  • plastikowe elementy do  złożenia modelu - wypraski Hasegawa, maski : Pmask
  • skala 1:48
  • instrukcję
  • kalkomanię z oznaczeniami - Cartograf

Produkt nowy, w folii, renomowanej firmy Hobby 2000.

Modele są wykonane z plastiku lub metalu , wymagają samodzielnego złożenia i pomalowania. Pudełko nie zawiera kleju, farbek, pędzelków i widocznych na wizualizacji elementów terenu. Te elementy kupisz u nas oddzielnie.

Hobby 2000

Podobne produkty: