• Nowy

Catan: Gwiezdni osadnicy

227,63 zł
Ilość
wysyłka 2-3 dni robocze

opis produktu:

Catan: Gwiezdni osadnicy

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowym. Opuściliśmy rodzinną planetę, aby wyruszyć w niezbadany świat na podbój kosmosu! Będziemy potrzebowali więcej surowców. Kurs na najbliższą gwiazdę! Może tam znajdziemy karbon lub paliwo? Nie straszni nam kosmiczni piraci – jesteśmy dobrze uzbrojeni i naprawdę potrzebujemy tych surowców. Już prawie jesteśmy na miejscu… O nie! To jałowa, lodowa planeta! Musimy szukać dalej…

Podczas kosmicznych misji osadnicy będą musieli stawić czoła wyzwaniom na miarę galaktyki. W swoich ogromnych statkach kosmicznych eksplorują niezliczone zakątki wszechświata i bogate w surowce systemy planetarne. Podbój kosmosu wiąże się z budowaniem i rozwojem swoich placówek handlowych, portów kosmicznych i kolonii. Osadnicy muszą zapewnić sobie stały dopływ zasobów potrzebnych do budowy nowych statków kosmicznych. W trakcie swych międzygwiezdnych wędrówek będą napotykać pokojowo nastawione rasy, które mogą stać się cennymi sojusznikami. Jednak zdobywcy gwiazd muszą być ostrożni w swych przedsięwzięciach, ponieważ niektóre z niezbadanych światów mogą być siedliskiem kosmicznych piratów! Z odpowiednią strategią, pomocą sojuszników i dodatkową motywacją są gotowi na wszystko! Nowe kolonie, placówki handlowe i wygrane starcia z piratami pozwalają zdobywać punkty zwycięstwa.

Gwiezdni osadnicy, bazujący na klasycznej grze CATAN, oferują klimatyczną oprawę graficzną, odświeżone zasady pogłębiające złożoność gry i dużo bardziej zróżnicowaną strukturę rozgrywki.

Nowe elementy:

Pudełko Gwiezdnych osadników jest wypełnione po brzegi. Poniżej możecie zobaczyć najciekawsze elementy, jakie w nim znajdziecie!

Statek-matka

Na początku rozgrywki każdy gracz otrzymuje duży statek-matkę. Statek-matka gracza reprezentuje statystyki wszystkich statków kosmicznych, jakimi dysponuje gracz. Kolorowe kulki w dolnej części służą do wyznaczania podstawowej szybkości statków kosmicznych oraz podstawowej wartości bojowej. Kiedy podczas rozgrywki gracz rozbudowuje swój statek-matkę o nowe silniki, działa i ładownie, zwiększa w ten sposób kolejno: szybkość,  wartość bojową oraz ładowność swoich małych statków kosmicznych. Wszystkie statystyki statku-matki zawsze odnoszą się do wszystkich znajdujących się na planszy statków kosmicznych gracza.

Zawartość pudełka:

  • statki kosmiczne i ich wyposażenie
  • plansza
  • znaczniki
  • żetony
  • karty
  • instrukcja
  • woreczki
  • arkusze naklejek
  • kości