• BOLT ACTION FALLSCHIRMJAGER GERMAN ZESTAW STARTOWY
BOLT ACTION FALLSCHIRMJAGER GERMAN ZESTAW STARTOWY

BOLT ACTION FALLSCHIRMJAGER GERMAN ZESTAW STARTOWY

308,13 zł
Ilość
Wysyłka w ciągu 3-5 dni.

opis produktu:

BOLT ACTION FALLSCHIRMJAGER GERMAN ZESTAW STARTOWY

Pierwsi żołnierze korpusu powietrzno-desantowego, użyci na szeroką skalę, niemieccy Fallschirmjager prowadzili pierwsze uderzenie, gdy wybuchła wojna w 1939. Prowadzili zaciekłe szturmy na strategiczne cele, jak na przykład zdobycie fortecy Eben Emael, której upadek pozwolił niemieckim czołgom zalać Europę.

Jako oddziały powietrzno-desantowe, Fallschirmjager, jako jedno ze swoich największych osiągnieć liczą szybkie odbicie Krety z rąk przeważających liczebnie sił brytyjskich w 1941. To pyrrusowe zwycięstwo oznaczało, że nigdy więcej nie zostali użyci jako jedyna i główna siła natarcia.

Małe jednostki Fallschirmjager działały przez cały okres trwania konfliktu zarówno tradycyjnie, jak i za pomocą lotni. Ich najbardziej znane akcje, to uratowanie włoskiego przywódcy, Benito Mussoliniego, oraz najazdy za liniami Amerykańskimi w Ardenach. Ich najlepsza godzina wybiła, paradoksalnie, w trakcie krwawych i straszliwych walk o klasztor ma Monte Cassino. Mimo przytłaczającej przewagi atakujących, Fallschirmjager utrzymywali pozycję tak długo, że zyskali przydomek "Zielonych Diabłów". Niemieccy żołnierze powietrzno-desantowi byli w swoim czasie jedynymi z najtwardszych zawodników w armii wagi ciężkiej.

Modele Fallschirmjager idealnie nadają się do odwzorowywania bitew w Europie północno-wschodniej, oraz walk na froncie rosyjskim.

Zestaw zawiera równowartość 1500 punktów, stanowi doskonałe uzupełnienie sił niemieckich u graczy już dobrze znających system Bolt Action, ale także świetnie pełni rolę startera dla gracza początkującego, chociaż nie zawiera księgi zasad. 

Pudełko zawiera:

- Starszego Porucznika i dwóch karabinierów stanowiących jego obstawę
- Oddział Fallschirmjager uzbrojony w: 8 karabinów szturmowych, zespół obsługi lekkiego KMu, oraz 4 panzerfausty
- Oddział Fallschirmjager uzbrojony w: 2 MP40, zespół obsługi lekkiego KMu, oraz 3 panzerfausty
- Oddział Fallschirmjager uzbrojony w: 2 MP40, zespół obsługi lekkiego KMu, oraz 3 panzerfausty
- Moździerz 81mm z załogą
- Oddział z panzerschrekiem
- Oddział z miotaczem ognia
- Oddział snajperów
- Działo przeciwczołgowe 75mm PaK 40
- Pojazd Sd.Kfz 251 Ausf. D półgąsiennicowy z średnim karabinem maszynowym z tyłu
- Niszczyciel czołgów StuG III Ausf G

Produkt nowy, w folii, renomowanej firmy Warlord Games. Modele wykonane zostały z żywicy, metalu i plastiku. Wymagają samodzielnego złożenia i pomalowania.

0000006900